Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Łódź-Poznań Ławica

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Łódź-Poznań Ławica

    Zamieszczone przez Maicroft
    Jak Wam kolega pisze ile auto mu pali, to mu wmawiajcie ze nie umie jezdzic, ze popsute, ale nikt nie potrafi zrozumiec, ze to auto TYLE pali i trzeba sie z tym pogodzic, nie kazdy jest kropelka.
    Fakt, choc mnie ciezko przekroczyc 11 i to na krotkich odc i to z czesto dopinanym 4x4, ale 10ke to trzeba liczyc minimum w miescie jesli nie chcecie mulic silnika. Choc nie jest to jakis ekodrajwing/srajwing.
    Jak ktos sie nieco postara 12 peknie bez problemu.

    Zamieszczone przez Zorr
    Na trasie ~8l to dużo, no chyba że to autostrada.

    Mnie tyle lykal z bagazem i 2ka dzieci i zona, tempomat na 140km/h wynik miarodajny raczej bo jednym ciegiem 1000km.
    Dla ciekawostki cytat z najnowszego testu najnowszej a3ki sportback 1.4 tsi 122km:
    " Najwyzszy wynik (spalanie) zanotowalismy przy jezdzie autostrada z dop. predk 140km/h : 8,2L / 100km"
    Dodam, ze a3 wazy 1205kg, wiec wcale to 1.8 takie nienazarte :P

    Dlatego nadal obstaje, ze najmniej nerow, pieniedzy i czasu stracisz, przy zalozeniu dobrego lpg.

    Webmail: access your OVH emails on ovhcloud.com | OVHcloud UK

  • #2
    Łódź-Poznań Ławica

    Koledzy jutro na ok 8 rano muszę być na lotnisku moja propozycja dojazdu to :

    A2 - Głogowska - Ściegiennego - Taczanowska - Bułgarska - Bukowska

    Czy ktoś z Poznania mógłby mi to potwierdzić lub zweryfikować ??

    Pozdrawiam
    MÓJ SZKODNIK

    Komentarz


    • #3
      Jak na 8 rano to proponuje wjechac do Poznania ok. 6.30. Wczoraj wyjezdzalem z centrum to 40min zajelo mi zanim wydostalem sie na trase i to tylko dlatego, ze jechalem uliczkami przez osiedla itd +cb radio.
      Bukowska juz chyba skonczyli na dobre robic, swiatla juz dzialaly jak ostatnio jechalem, sa zwezki i bus pasy wiec czasami robi sie korek.
      Spokojnie mozesz jechac taka trasa. Ominiesz ta gorsza czesc Bukowskiej o ktorej pisalem.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez octaviars1
        Jak na 8 rano to proponuje wjechac do Poznania ok. 6.30.
        :shock: o 6 rano to ja zamierzałem wjechać na autostradę w Poddębicach...

        A Głogowska/Wołczyńska/Grunwaldzka/Malwowa/Złotowska ??
        MÓJ SZKODNIK

        Komentarz


        • #5
          O ktorej masz samolot? Rozumiem, ze 8 rano to 2h przed odlotem? Troche przesadzilem w sumie z ta 6.30. Taka trase jak masz teraz to sadze, ze 30min wystarczy. Wczesniej liczylem przejazd przez centrum + znalezienie miejsca parkingowego, wypakowanie sie itd. Mowie, ja wczoraj wyjezdzalem z samego centrum od siebie na stara trase to zajelo mi to ponad 40min, ale jechalem swoimi skrotami +cb. Tak to bym pewnie z 2h wyjezdzal. Na autostrade wyjazd byl robiony wczoraj, nie wiem jak jutro będzie. Na cb mowili, ze od rana czysto, dopiero w godzinach szczytu biora sie za robote :P Ta tez dobra trasa. 1 i 2 omija centrum wiec napewno będzie łatwiej, niz bys sie wpakowal na Krolowej Jadwigi itd. Przez malwowa nie będziesz sie pakowal na swiezo wyremontowany odcinek Bukowskiej (ciagle cos poprawiaja) i remontowana Grunwaldzka.
          Z Poddebic masz z 70km do Konina + 100 do Poznania więc w 1.5h chcesz przejechac 190km (dojazd na lotnisko) 1.4tsi będzie musialo sie troche napracowac przy zalozeniu, ze jedziesz cala A2 Konin-Poznań więc +28zl.

          Komentarz


          • #6
            Samolot o 10 , parking mam zarezerwowany róg Bukowska/Leśnych Skrzatów.
            Najważniejsze dla mnie roboty drogowe w poznaniu Bułgarska nie robią czegos w okolicach stadionu??
            A Grunwaldzka i Malwowa nie są rozkopane czasem ??Kolega był niedawno w Poznaniu i tu właśnie nie jest do końca pewien ale chyba jechał właśnie tamtędy i mówił że mało jajka nie zniósł.
            MÓJ SZKODNIK

            Komentarz


            • #7
              A no to jak samolot to co innego. Myslalem, ze o 8 masz odlot.
              Grunwaldzka jest caly czas robiona, najbardziej w samym centrum i wlasnie przed skrzyzowaniem z Malwowa bo tam zajezdnie czy cos robia dla tramwaji ale mozna przejechac. Bukowska jest masakra od centrum do King Krossa. Potem jest normalnie. W okolicach stadionu dawno nie bylem, ale wiem, ze tam caly czas cos robia. Teraz jak jest euro to jeszcze wiecej pewnie dlatego mowilem, ze troche czasu trzeba poswiecic na przejazd. Ja bym chyba jednak druga trasa pojechal.

              Komentarz


              • #8
                hmmmm...ja bym nie jechał przez Poznań ja waliłbym inaczej moim zdaniem szybciej ale ja tę trasę znam :P

                No więc tak:
                -autostrada do głogowskiej (następny zjazd za Luboniem),
                - następnie trzymać się prawej strony skręcić w pierwszą w prawo i kierować się na "Leroy Merlin". Przed wjazdem do marketów (jest tam również "Auchan") będzie rondo zjechać drugim zjazdem w ul. opłotki,
                - następnie dojechać do krzyżówki skręcić w lewo jechać jakieś 200 metrów i skręcić w prawo w ul. Kolejową,
                - dalej prosto do Plewisk i jeszcze prosto na Skórzewo,
                - następnie skręcić w prawo i ul. Poznańska walić prosto dalej ul. złotowską, a później to juz bukowska i Ławica
                nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez octaviars1
                  A no to jak samolot to co innego. Myslalem, ze o 8 masz odlot.
                  to bym się w ogóle nie przejmował bo musiałbym być o 6 rano i poranne korki jeszcze by mnie nie dotyczyły.

                  Zamieszczone przez octaviars1
                  Grunwaldzka jest caly czas robiona, najbardziej w samym centrum i wlasnie przed skrzyzowaniem z Malwowa bo tam zajezdnie czy cos robia dla tramwaji ale mozna przejechac.
                  Czyli jeśli dobrze rozumie to akurat robiony jest kawałek , który mnie interesuje.

                  Zamieszczone przez octaviars1
                  Bukowska jest masakra od centrum do King Krossa. Potem jest normalnie. W okolicach stadionu dawno nie bylem, ale wiem, ze tam caly czas cos robia. Teraz jak jest euro to jeszcze wiecej pewnie dlatego mowilem, ze troche czasu trzeba poswiecic na przejazd. Ja bym chyba jednak druga trasa pojechal.
                  Ale roboty do samego King Krossa czy krzyżówki Bułgarska/Bukowska ?

                  [ Dodano: Czw 31 Maj, 12 11:16 ]
                  BADYL, całkiem prosta droga bo wydaje się , że jadę bokiem i jakby nie w kierunku centrum.Tylko nie ma na Kolejowej,Poznańskiej/Złotowskiej wykopek ??
                  MÓJ SZKODNIK

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez lend
                    BADYL, całkiem prosta droga bo wydaje się , że jadę bokiem i jakby nie w kierunku centrum.Tylko nie ma na Kolejowej,Poznańskiej/Złotowskiej wykopek ??
                    OBECNIE :?: szczerze ch... wie :P co do robót drogowych na powyzszym odcinku może ktoś z Poznania się wypowie :wink: ale Jeżeli takowych nie ma to trasa na serio ok...nie przebijasz się przez całe miasto no i wszechobecne korki są tam mniejsze :wink:
                    nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                    Komentarz


                    • #11
                      BADYL, w sumie to ta Kolejowa do samej Poznańskiej to troch taki wygwizdów więc co tam może być robione tylko co dalej.
                      Co będzie to będzie lepszy Poznań od stolicy :szeroki_usmiech
                      MÓJ SZKODNIK

                      Komentarz


                      • #12
                        lend, co racja to racja bo w Warszawce to dopiero jest nasrane z remontami :roll: Swoją drogą uwielbiam trasę Łódź-Poznań Poznań-Łódź(choć samemu walę na Wrześnie bo przez Środę Wlkp pomykam na Śrem ) Prosta fajna trasa - kilka razy na ligę światową z żoną pomykłem
                        nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                        Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                        Komentarz


                        • #13
                          Nie no w ta Malwowa mozesz skrecic bo roboty sie koncza od strony centrum i jakies 100-200m dalej jest skrzyzowanie. Wiec jak juz to korek bedzie od grunwaldzkiej a malwowa to inna strona.
                          Ostatnio jak robili to do bulgarskiej. Do King krossa juz ukonczyli.
                          Poza tym tu sa takie akcje, ze przez 1 tydzien w godzinach szczytu nic sie nie dzieje a innym razem np. caly tydzien spokoj a w piatek taki rozpierdol, ze na pieszo jest szybciej isc.
                          Będzie dobrze, dasz rade Jedz ta druga trasa.

                          Komentarz


                          • #14
                            w razie wątpliwości można "postudiować" stronkę Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu - tam teoretycznie są informacje o aktualnych lub najbliższych utrudnieniach w ruchu :diabelski_usmiech do tego może jeszcze MPK Poznań Sp. z o.o. bo ci z komunikacji miejskiej też mają swoje wizje utrudniania życia kierowcom i ogólnie mieszkańcom Poznania :P
                            generalnie gdyby nie to, że musisz być w poznaniu to stanowczo odradzałbym odwiedzanie naszego miasta :diabelski_usmiech jazda niektórymi ulicami to tak jak pisał octaviars1 :
                            Zamieszczone przez octaviars1
                            ze na pieszo jest szybciej isc
                            wiem co mówie, wczoraj testowałem

                            aha, jakbyś chciał skorzystać z komunikacji miejskiej - to od jutra mamy nowy cennik biletów ot, taka mała niespodzianka z okazji Euro - kur** ich mać ops:
                            SPOT Poznań:
                            .....
                            ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


                            Error 503 Wojtas Unavailable :P

                            Komentarz


                            • #15
                              No to co koledzy dziękuję bardzo za podpowiedzi i czas się pakować.
                              Gdyby była potrzeba to służę pomocą odnośnie miasta Łódź.
                              MÓJ SZKODNIK

                              Komentarz


                              • #16
                                Droga z Poddębic do autostrady trochę jest rozkopana i jakieś wahadła na niej są. I żeby się na nią dostać to trzeba bocznymi w Poddębicach pokluczyć, bo na rondzie szlabany i oficjalnie objazd do autostrady przez Uniejów.
                                Czarna sztuka - Bixenon skrętny - Czerwona skóra - Pakiet SPORT
                                Było: 109KM 250Nm. Jest: 147KM 320Nm by TDI-RACING :-)

                                Biała sztuka - Zamówiona 06.08.2014
                                Wyprodukowana 07.10.2014
                                Odbiór 31.10.2014

                                Komentarz


                                • #17
                                  BADYL, tak tak tak.dobra trasa

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Jeszcze nie zrobili tego dojazdu do uniejowa? Ja pierdziele, ile mozna robic.. Jakie ostatnio swieta byly? Pamietam, ze od rodziny wracalem z lodzi to nie chcialo mi sie tymi bocznymi jechac bo juz znaki byly, ze objazd itd to sobie poskilowalem na starej trasie

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X